setTimeout(“ga(‘send’, ‘event’, ‘read’, ‘20 seconds’)”,20000);

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE W OSTATNIM TYGODNIU

poniedziałek, 26 stycznia 2015

TOP 10 EKSTRAKLASY - ciekawe reklamy na koszulkach

Większość klubów piłkarskich na swoich strojach prezentuje logo sponsora. Zdarza się, że tego sponsora nie ma i wtedy trykot świeci pustką.
Przyjrzałem się koszulkom klubów Ekstraklasy z ostatnich 20 lat i wybrałem 10 moim zdaniem najciekawszych motywów.
10. PIAST GLIWICE


Jeśli klub utrzymuje się z dotacji miasta, to trzeba je promować, promować i jeszcze raz promować. Tak też postąpili w Piaście Gliwice oddając honorowe miejsce na swoich koszulkach... miastu Gliwice.

9. POGOŃ SZCZECIN


Przecież Szczecin nie leży nad morzem, więc skąd na koszulkach klubowych Bosman? Otóż przez jakiś czas Pogoń wspierana była przez Bosman Browar Szczecin S.A. Ciekawe czy piłkarze kosztowali złotego trunku od swojego sponsora?

8. WIDZEW ŁÓDŹ


W czasach największej świetności I - ligowy dziś Widzew Łódź prezentował na swoich trykotach logo Bakoma. Mi osobiście do dziś marka kojarzy się właśnie z łódzkim klubem. Dzięki reklamie o Bakomie usłyszało pół Europy, kiedy Widzew grał w Lidze Mistrzów.

7. LEGIA WARSZAWA


Na przełomie XX i XXI wieku Legia na swoich koszulkach dumnie prezentowała logo Daewoo. Nic dziwnego, w końcu wtedy koreański koncern samochodowy robił prawdziwą furorę w naszym kraju. Ciekawe którzy ówcześni piłkarze klubu z Łazienkowskiej jeździli Tico? ;) Ciekawostka: Legia po rozstaniu z Daewoo pozostała w motoryzacyjnych klimatach, podpisując umowę ze Skodą.

6. PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA


Na koszulkach Podbeskidzia od jakiegoś czasu reklamuje się deweloper murapol.pl. Zespół z Bielska Białej na umowie na pewno sporo zarobił, bo firma należy do ścisłej krajowej czołówki w swojej dziedzinie.

5. LECH POZNAŃ


Niemiecka firma odzieżowa wspierała Lecha przez rok, jednak dużo na tym skorzystała. To z logo s. Olivier Kolejorz robił furorę w Europie grając z Juventusem, czy Manchesterem City.

4. RUCH CHORZÓW


Węglokoks - ta gra słów zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Niby zwyczajna nazwa firmy, niby nic wielkiego, ale mnie śmieszy i nie mogłem przejść obok sponsora Ruchu obojętnie. Węglokoks... no błagam :D

3. RUCH CHORZÓW


Ponownie Ruch Chorzów. Tym razem zwróciłem uwagę na poprzednika Węglokoksu z koszulek drużyny. Przez dość długi okres czasu Ruch promował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Brawo!

2. WISŁA KRAKÓW


Miałem dość duży problem w obstawieniu dwóch pierwszych miejsc zestawienia. Ostatecznie producent prezerwatyw UNIMIL z koszulek Wisły zajął u mnie drugie miejsce. No cóż, sponsor to sponsor. Ale siara była :D

1. WIDZEW ŁÓDŹ


Mój niekwestionowany numer jeden! Braveran na koszulkach Widzewa Łódź. Marki nikomu przedstawiać nie trzeba. Niech puentą będzie hasło reklamowe Braveranu - "Efekt po Braveranie masz na zawołanie". HIT!!!
1 komentarz: