setTimeout(“ga(‘send’, ‘event’, ‘read’, ‘20 seconds’)”,20000);

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE W OSTATNIM TYGODNIU

piątek, 3 lipca 2015

O co chodzi w reformie rozgrywek 2016/2017?

Od sezonu 2016/2017 czeka nas reforma rozgrywek III ligi, która dotknie (niestety) kluby z lig IV, okręgowych i tak dalej. O co w tym wszystkim chodzi poczytacie w rozwinięciu.PZPN zdecydował, że zbliżający się sezon będzie ostatnim rozgrywanym w obecnej formie. Mocą Uchwały XI/285 z dnia 22 listopada 2013 roku Zarządu Polskiego Piłki Nożnej w sezonie 2016/2017 rozgrywki III ligi prowadzone będą w 4 grupach liczących po 16 drużyn każda.

  • grupa I - kluby z ZPN: Łódzki, Mazowiecki, Podlaski, Warmińsko - Mazurski;
  • grupa II - kluby z ZPN: Kujawsko - Pomorski, Wielkopolski, Pomorski, Zachodniopomorski;
  • grupa III - kluby z ZPN: Lubuski, Dolnośląski, Opolski, Śląski;
  • grupa IV - kluby z ZPN: Podkarpacki, Małopolski, Lubelski, Świętokrzyski

W związku ze zmniejszeniem ilości zespołów występujących w III ligach, spadek do IV ligi czeka wszystkie drużyny, które zajmą miejsca od 7 w dół. Konsekwencją tego będzie degradacja z IV ligi do okręgówki odpowiedniej ilości drużyn. Dalej z okręgówek poleci do A klas odpowiednio więcej drużyn i tak dalej i tak dalej. O ilości spadających zespołów z niższych lig zadecyduje przynależność do odpowiednich ZPN, a dalej Okręgów.

Reforma III ligi ma zawyżyć jej poziom sportowy. Czy tak będzie - kwestia wątpliwa. Faktem jest jednak, że wiele klubów obecnie grających na tym szczeblu rozgrywkowym nie będzie na to stać i zespoły dobre piłkarsko, a niestety nie zbyt zamożne będą kopać piłkę w niższych ligach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz