setTimeout(“ga(‘send’, ‘event’, ‘read’, ‘20 seconds’)”,20000);

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE W OSTATNIM TYGODNIU

sobota, 4 czerwca 2016

Galaktyczny Cosmos! Nowotaniec w III lidze!

Stało się! Cosmos Nowotaniec awansował do III ligi. Na kolejkę przed końcem wiadomo, że podopiecznych Ireneusza Zarzyki nikt już nie dogoni.

radość piłkarzy Cosmosu po meczu z Beskiem fot/Tomasz SowaHistoryczny awans oznacza, że na czwartym szczebli rozgrywkowym w Polsce występować będą dwie drużyny z OZPN Krosno (Karpaty Krosno utrzymały się w III lidze).

Aby zaklepać awans Cosmos musiał wygrać u siebie derbowy mecz z Przełomem Besko. Zadanie wykonał, pokonując rywali 2:0. Strzeliły szampany!

Drużyna ze wsi liczącej nieco ponad 400 mieszkańców występowała w IV lidze 5 sezonów z rzędu. Już w poprzednich rozgrywkach Nowotaniec grał nieźle, plasując się ostatecznie na 3 miejscu za Polonią Przemyśl i Piastem Tuczempy.

W kończącym się sezonie drużyna od początku lokowała się w czołówce, a przez większość kolejek nie schodziła z pozycji lidera.

Kadra Cosmosu to mieszanka doświadczenia z młodością. Obok weteranów krośnieńskich boisk Zarzyki czy Kuzickiego występują młodzi i zdolni piłkarze.

Najlepszym strzelcem obecnego sezonu jest grający trener Ireneusz Zarzyka, który 17 razy trafiał do siatki. O jedno trafienie gorszy jest 27 - letni Piotr Laskowski.

Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Krawczyk - golkiper świeżo upieczonego trzecioligowca, który we wszystkich meczach sezonu grał od 1 do 90 minuty.

Ogromny sukces drużyny będzie sporym bólem głowy dla działaczy Nowotańca. Drużynę trzeba będzie wzmocnić, jednocześnie utrzymując skład z obecnego sezonu, co wcale nie musi być łatwą sprawą. Po reformie III liga będzie dużym wyzwaniem finansowym dla klubów i beniaminek spod Sanoka będzie zmuszony sporo zwiększyć swój budżet.

Gratulacje dla piłkarzy i działaczy Cosmosu! Dobra robota!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz