setTimeout(“ga(‘send’, ‘event’, ‘read’, ‘20 seconds’)”,20000);

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE W OSTATNIM TYGODNIU

środa, 4 lipca 2018

Sukces Karpat Krosno U15 i U16 na turnieju COPA CATALUNYA CUP

W dniach 23.06-29.06.2018 drużyna „KARPAT” MOSiR Krosno U16 (rocznik 2002) i U15 (2003) uczestniczyła w XXXI Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „COPA CATALUNYA CUP 2018”, rozgrywanym w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava (Pineda, Tordera, Santa Suzana, Malgrat de Mar), w którym udział wzięło 90 klubów z 22 krajów z całego świata w tym m.in. z Argentyny, Peru, Boliwii, Kolumbii, Kanady, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Anglii, Albanii, Hiszpanii i Włoch. Organizatorem 31 edycji turnieju była niemiecka organizacja KOMM Mit.
Zakwaterowani byliśmy w znakomitych warunkach w hotelu Malgrat de Mar w odległości 100 m od plaży.


Turniej rozpoczął się od przemarszu wszystkich drużyn ulicami miejscowości Pineda na stadion, w trakcie którego uczestnicy zademonstrowali wielobarwną paradę flag państwowych i klubowych oraz repertuar przyśpiewek zagrzewających ich do zwycięstwa.


W fazie eliminacyjnej zespół prowadzony przez trenera Dariusza Lianę (U16) rozegrał cztery mecze, wygrywając trzy z nich oraz ponosząc jedną porażkę, dzięki czemu zajął II miejsce w grupie i awansował do półfinałów, gdzie spotkał się ze zwycięzcą drugiej grupy CANTERA SIERRA DEL LEONE z Włoch.

   

Mecz półfinałowy to prawdziwy rollercoaster, akcje toczyły się w zawrotnym tempie, dramaturgia i emocje sięgały zenitu, a zawodnicy obydwu drużyn wykazali się niesamowitą walką i zaangażowaniem, często grając na pograniczu faulu i nie szczędząc sobie złośliwości. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna KARPAT po bramce zdobytej w ostatnich minutach meczu z rzutu karnego przez Miłosza GIERCZAKA.


Zwieńczeniem całego turnieju był mecz finałowy pomiędzy zespołami KARPATY Krosno – EL COMBINADO DE BIZKAIA (kadra wojewódzka regionu baskijskiego) rozegrany w obecności blisko 3 tysięcznej widowni, przed którym to spotkaniem obydwu drużynom odegrano hymny narodowe. Mecz będący rewanżem za spotkanie w fazie grupowej, nie od razu nabrał rumieńców, albowiem zawodnicy czując przed sobą respekt mieli kłopot ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich i oddawaniem strzałów na bramkę. Niebywały scenariusz ziścił się dopiero w drugiej połowie – najpierw zawodnicy kadry regionu baskijskiego po jednej z akcji i zamieszaniu w polu karnym otworzyli wynik spotkania i gdy do końca spotkania pozostały sekundy wzorową akcję przeprowadził Miłosz GIERCZAK, który prostopadłym podaniem uruchomił wprowadzonego wcześniej Dominika KULONA, który w pełnym biegu huknął w piłkę sprzed pola karnego, a ta, ku ogromnej radości strzelca i całej drużyny wylądowała w samym okienku bramki przeciwników, po czym sędzia zakończył mecz w regulaminowym czasie i zarządził serię rzutów karnych. Tym razem więcej opanowania i umiejętności wykazali zawodnicy hiszpańscy i to oni cieszyli się ze zwycięstwa, a drużyna KARPAT MOSiR KROSNO zdobyła II miejsce, za co otrzymała piękny puchar oraz gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.


Warto zaznaczyć, że oprócz walorów czysto piłkarskich, podopieczni trenera Dariusza Liany mieli możliwość wypoczynku i spędzenia wolnego czasu na urokliwych plażach Morza Śródziemnego, zwiedzenia Barcelony w tym: stadionu Camp Nou, Bazyliki Mniejszej Sagrada Familia w Barcelonie, Portu Vell oraz słynnej ulicy La Rambla.


Było to znakomite doświadczenie przed zbliżającymi się rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów U17, w których wystąpi drużyna Karpat z rocznika 2002.


Karpaty MOSiR Krosno U16 (rocznik 2002)
Trener: Dariusz Liana
Kadra: Gabriel Kobylak , Bartłomiej Modny, Maksymilian Kiełb, Antoni Polański, Wiktor Hamryszczak, Dawid Głowacki, Sylwester Stańko, Jakub Pelczar, Miłosz Gierczak, Maciej Setlik, Szymon Dziadosz, Hubert Białogłowicz, Piotr Stasiak, Rafał Głód, Borys Czajkowski, Mikołaj Ziemiański trener Dariusz Liana, kierownicy: Grzegorz Żytniak, Adam Setlik

Zespół rocznika 2001 prowadzony przez trenera Lecha Czaję zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.


Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu dla Dyrektora MOSiR Krosno Pana Antoniego Dębca, Dyrektora SP14 Krosno Pana Roberta Guzika oraz dla rodziców wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.

Dariusz Liana

1 komentarz: