setTimeout(“ga(‘send’, ‘event’, ‘read’, ‘20 seconds’)”,20000);

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE W OSTATNIM TYGODNIU

środa, 22 sierpnia 2018

Jak wystartowali nasi, czyli sezon nabiera tempa!

Wszystkie dorosłe ligi w okręgu krośnieńskim już grają. Na dobre rozkręca się też IV liga, przyszła więc odpowiednia pora na przegląd boiskowych wydarzeń.


Młodzież z Krosna bez kompleksów

Po 3 ligowych kolejkach Karpaty Krosno maja na koncie 6 punktów. Dwie wygrane, a zwłaszcza efektowne odprawienie 3:0 beniaminka z Gorzyc robią wrażenie. Minimalna porażka w Jarosławiu wstydu Karpatom nie przynosi. To spadkowicz rozpoczął sezon najlepiej z naszych czwartoligowców.

2 punkty mniej ma Ekoball Sanok, który zaczął od wygranej 2:0 z Ropczycami, by w kolejnym meczu ulec rewelacyjnemu jak na razie Wisłokowi Wiśniowa i w poniedziałek zremisować z mocną Polonią Przemyśl. Terminarz jak widać piłkarzy znad Sanu nie rozpieszcza, tym bardziej cieszą zdobyte dotychczas punkty.

Nieźle w sezon wszedł beniaminek z Beska. Po remisie z faworyzowanym Pilznem, przyszła porażka 0:1 w Boguchwale i ważne zwycięstwo z Koroną Rzeszów 1:0. 

Możemy być zadowoleni z postawy naszych przedstawicieli w IV lidze, którzy punktują, a w dodatku skutecznie potrafią "postawić się" faworytom. Oby tak dalej!

Pogoda - okręgówka 1:0

Nie udało się rozegrać wszystkich meczów w okręgówce. Pogoda nie pozwoliła na rozegranie dwóch spotkań w drugiej kolejce: Targowiska - Tarnawa i Korczyna - Jasło. W obu przypadkach do zawodów nie doszło z powodu zalania stadionów. Reszta spotkań trzech kolejek rozegrana została zgodnie z planem. I tak: liderem z kompletem punktów Markiewicza Krosno, co może być lekkim zaskoczeniem. Bez straty punktów również Czarni Jasło i Partyzant Targowiska, ale oni mają jedno spotkanie w zanadrzu. 

Troszkę według moich przewidywań ;) formą błyszczy Zamczysko Odrzykoń
Wydawało się, że właściwie wystartowała Nafta Jedlicze, a tu w III kolejce przyszła bolesna porażka u siebie z Ustrzykami Dolnymi 3:4...

Osobiście byłem ciekawy postawy Tempa Nienaszów, które weszło do okręgówki po bardzo dobrym sezonie i Polonii Kopytowa, która z kolei postawiła sobie wysoko poprzeczkę w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Obie te ekipy zapunktowały w 3 meczach tak samo, zdobywając 4 punkty. W międzyczasie zresztą odbył się bezpośredni pojedynek zainteresowanych drużyn, który zakończył się bezbramkowym remisem.

3 zespoły nie zdołały zdobyć jeszcze ani jednego punktu. Są to Iwonka Iwonicz, Ostoja Kołaczyce i Wisłok Sieniawa. Ta ostatnia drużyna zbiera solidne frycowe - 0:4 z Targowiskami, 2:3 z Odrzykoniem i 0:2 z Jasłem. Trzeba jednak przyznać, że tak z Partyzantem jak i Czarnymi każdemu w lidze będzie trudno o punkty.

Reszta się rozkręca

W klasach A i B rozegrano dopiero jeden mecz, więc trudno cokolwiek o formie zespołów powiedzieć. 

Warto odnotować fakt pokonania przez Cosmos Nowotaniec Pisarowiec 8:0 w I grupie A klasy, co potwierdza siłę odbudowywanej ekipy, która przecież jeszcze chwilę temu grała w III lidze. 
W III grupie Łęki Dukielskie pokazały beniaminkowi ze Zręcina, że A klasa to nie przelewki i skasowały go 7:1, w dodatku na jego boisku. Oj, musiało boleć...

W B klasie 8:0 Milcza odprawiła Czerteż, a aż 14:0 Górki ograły Dydnię. To nie jedyna dwucyfrówka jaka padła w ostatni weekend na boiskach okręgu. 10:0 Jasienica Rosielna wygrała w Miejscu Piastowym z próbującą odbudować dawny blask Piastovią.

Głowienka zabawiła się w Pustynach, pakując gospodarzom 7 goli, tracą 1. Gościnnością wykazała się także Chlebna, która uległa Żeglcom u siebie 2:7. 

Wyczekiwane derby gminy Nowy Żmigród dla Makowisk, które pokonały reaktywowaną Wisłokę Nowy Żmigród 2:0.

W B klasie drużyny strzelają aż miło! Tylko jedno spotkanie we wszystkich grupach zakończyło się bezbramkowym remisem!

1 komentarz: